Sprzęt medyczny – grupy, wykorzystanie oraz zalety

Sklepy medyczne to instytucje zajmujące się sprzedażą i wypożyczeniem różnorodnego sprzętu medycznego, jak również wykonywaniem usług z zakresu medycyny i rehabilitacji. Dzięki odpowiednim sprzętom oraz precyzyjnie przystosowanemu katalogowi, odpowiadającemu potrzebom klientów, możliwe jest stworzenie specjalistycznej bazy i oferty skierowanej do sprecyzowanej grupy odbiorców. Jakie sprzęty medyczne znajdują się w ofercie sklepów medycznych? Do gogo skierowana jest oferta tego rodzaju placówek?

Grupy sprzętów medycznych.

Sprzęt medyczny to szeroko rozumiana grupa produktów przeznaczenia medycznego, ułatwiającego życie i funkcjonowanie osób chorych lub niepełnosprawnych. To artykuły posiadające odpowiednie certyfikaty, atesty i oznaczenia, dzięki którym mogą być kwalifikowane do grupy produktów medycznych. Ilość produktów i sprzętów medycznych stale rośnie, a same akcesoria można podzielić na kilka grup.

Najpopularniejsze grupy sprzętów medycznych:

  • sprzęt leczniczy,
  • sprzęt specjalistyczny,
  • sprzęt rehabilitacyjny,
  • sprzęt dla osób starszych,
  • sprzęt pomocniczy,

Wśród sprzętu leczniczego należy wymienić wszystkie akcesoria stosowane do poprawy zdrowia, wykorzystywane przy poszczególnych chorobach. Mogą nimi być: inhalatory, koncentratory tlenu, defibrylatory, kamizelki wibracyjne i inne.

Sprzęt specjalistyczny wykorzystywany jest podczas różnego rodzaju badań oraz zabiegów. Dzięki tego rodzaju sprzętom możliwe jest wykrywanie różnorodnych zaburzeń i nieprawidłowości, jak również niwelowanie ich. Do tego rodzaju sprzętu należy zaliczyć: ultrasonografy, urządzenia RTG, rezonans magnetyczny, zestawy stomatologiczne, ginekologiczne i inne.

Sprzęt rehabilitacyjny to urządzenia dostosowane do rehabilitacji po przebytych urazach czy wypadkach, jak również produkty usprawniające pracę mięśni, nerwów czy szkieletu kostnego.

Urządzenia dla osób starszych, jak również produkty pomocnicze ułatwiając codzienne życie, Sprzęt ten jest pomocny zarówno dla osób chorych i słabych, jak również dla ich opiekunów. Do tej grupy można zaliczyć sprzęt medyczny taki jak: łózko rehabilitacyjne, drabinki, balkoniki, kule, laski, poduszki ortopedyczne i inne.

Gdzie wykorzystuje się sprzęt medyczny?

Sprzęt medyczny to akcesoria wykorzystywane w wielu placówkach oraz na wielu płaszczyznach. Ich walory znajdują zastosowanie w placówkach medycznych, szpitalach, domach opieki, hospicjach. Produkty te świetnie również nadają się do użytku domowego, a dzięki nim możliwe jest podwyższenie standardu życia wielu osób.

 

Be the first to comment on "Sprzęt medyczny – grupy, wykorzystanie oraz zalety"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*