Dlaczego warto zdecydować się na wybielanie zębów u dentysty?

Marzysz o pięknym śnieżnobiałym uśmiechu rodem z hollywoodzkich filmów? Niestety nie potrafisz odmówić sobie słodyczy, czarnej kawy czy herbaty, lub – co gorsza – palisz papierosy? Jest na to jeden sprawdzony sposób, czyli wybielanie zębów. Decydując się na taki zabieg, warto wybrać się do gabinetu stomatologicznego. Zdajemy sobie sprawę, że nie każdego z nas natura obdarzyła nieskazitelnym odcieniem uzębienia. Często ma on żółtawy odcień, różnego rodzaju przebarwienia i osad, który dodatkowo niekorzystnie wpływa na jego wygląd. Owszem są metody, które możemy wykonać w zaciszu domowym, ale czy dadzą nam efekt, jakiego oczekujemy? Dlatego, aby mieć pewność i efekt docelowy, należy wybrać się do profesjonalisty. Wiele gabinetów oferuje taką usługę. Poszukaj w internecie, sugerując się opiniami i zdjęciami lub może zapytaj wśród znajomych, kto korzystał z zabiegu wybielania zębów i będzie w stanie polecić odpowiednie miejsce.

Wybielanie zębów – jak to wygląda?

Jest to w pełni profesjonalny zabieg, który ma za zadanie, nadać zębom jaśniejszy kolor. Jest on wykonywany za pomocą specjalnych preparatów, zawierających składniki wybielające. Są w pełni bezinwazyjne, a przede wszystkim szkliwo nie jest narażone na uszkodzenia. Do domowej wersji korzysta się głównie z past i żelów wybielających oraz specjalnych środków. Warto jednak pamiętać, że zabieg wybielania jest stosowany w wielu gabinetach stomatologicznych, gdzie odbywa się to przy pomocy specjalnych nakładek lub lampy UV.

W pełni profesjonalnie:

Pierwsza metoda wykorzystywana przez stomatologów to tzw. wybielanie nakładkowe, dające optymalny rezultat. Warto jednak pamiętać, że zabieg wymaga trochę cierpliwości i czasu. Polega na przygotowaniu specjalnych nakładek, które następnie uzupełnia się żelem. Przylegają ściśle do zębów, co pozwala uzyskać naprawdę dobre efekty.

Kolejna metoda, która odbywa się za pomocą lampy UV, jest w stanie zapewnić nam efekty już po pierwszym zabiegu. Na zęby nakładany jest specjalny preparat, który uaktywnia swoje działanie pod wpływem światła.

Profesjonalne wybielanie zębów jest bardziej skuteczne, w porównaniu do domowego. Produkty, którymi wykonywana jest usługa, mają większe stężenie, co pozwala pewne spełnienie oczekiwań.

Jakie są koszty wykonania?

Sprawą oczywistą jest fakt, że w gabinecie zapłacimy za zabieg więcej, niż gdybyśmy chcieli wybielić zęby w domowych warunkach. Jednak tak jak wspomnieliśmy wyżej – efekty są lepsze, a do wykonania wykorzystuje się profesjonalny sprzęt i preparaty.

Cena wybielania nakładkowego sytuuje się w granicach od około 400 złotych do 800 złotych.

Natomiast jeżeli chodzi o wybielanie lampą UV, cena waha się od 800 złotych do 1200 złotych.