Czy przyjmowanie suplementów diety pomoże stracić na wadze?

„Zrzuć wagę raz na zawsze!”, „Nowa Ty” i tym podobne. To slogany reklamujące preparaty na odchudzanie. Ile w nich prawdy? O tym, z pewnością przekonały się osoby, które próbowały schudnąć. Czas ujawnić kilka najważniejszych faktów, o których nie ma informacji w żadnej z reklam.

Dieta i sport

Samo przyjmowanie suplementów diety nie pomoże zrzucić wagi. Do tego potrzebna jest jeszcze odpowiednia dawka ruchu i dieta. Być może skład suplementów wpłynie na zwiększenie przemiany materii, ale będzie to jedynie chwilowy efekt na początku ich suplementacji. Dodatkowo zbyt długie stosowanie tego typu preparatów, może podrażnić żołądek.

Suplementy diety na odchudzanie z powodzeniem można nazwać wspomagaczami odchudzania. One nie odchudzają, a jedynie usprawniają utratę wagi. Aby osiągnąć wymarzony efekt, wymagane jest włożenie nie lada wysiłku w cały ten proces.

Pierwszym krokiem do sukcesu jest rozpoczęcie uprawiania sportu. Drugim zmiana nawyków żywieniowych. Dopiero gdy spełnione są te dwa warunki, można sięgnąć po wspomagacze odchudzania. Nie bez znaczenia jest to, że niektóre z nich uaktywniają się i mają o wiele większe działanie podczas wysiłku fizycznego. Najlepiej wiedzą o tym osoby trenujące na siłowni.

Dobór odpowiedniego środka

Wśród wielu rodzai suplementów z pewnością znajduje się ten idealny dla danej osoby. Nie należy wybierać suplementu diety, patrząc jedynie na opakowanie. Na co więc należy zwrócić uwagę?

Podczas wyboru środka odchudzającego zawsze w pierwszej kolejności trzeba sprawdzić jego skład. W zależności od znajdujących się na liście składników środek będzie przeznaczony dla innej osoby.
Produkt zawierający w składzie kofeinę, ocet jabłkowy, chrom lub wyciąg z fasoli pomoże zapanować nad apetyt. Polecany może być więc osobom często zajadającym stres oraz posiadającym „słabą silną wolę”.

Kolejnymi składnikami, jakie mogą zawierać środki na odchudzanie, są kwas linolowy (CLA), kwas hydroksycytrynowy (HCA) oraz popularny błonnik. Produkty zawierające te składniki mają na celu blokowanie procesu wchłaniania tłuszczu. Zmniejszają je o około 1/3. Przeznaczone są głównie dla osób aktywnych fizycznie.

W suplementach diety na odchudzanie z pewnością znajdują się jeszcze składniki, takie jak ekstrakt z grejpfruta, mniszek lekarski, guarana oraz yerba mate. Zawierające je produkty nazywane są potoczni fat burnerami. Jeśli więc osoba odchudzająca się ma siedzący tryb pracy, unika ruchu, który przyspiesza proces spalania tłuszczu, powinna zdecydować się właśnie na taki produkt.

Źródło informacji: https://opiniomat.online/

Be the first to comment on "Czy przyjmowanie suplementów diety pomoże stracić na wadze?"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*